Virtuviniai baldai. Ar egzistuoja jų mada?

2015 / 12 / 07

virtuviniai baldai

Visais atvejais, kai norima atsinaujinti virtuvės baldus bei visą šios erdvės interjerą, imama galvoti, kas tuo konkrečiu laiku madinga, aktualiausia, dažniausiai naudojama ir mėgiama. Kitaip tariant – kokia to meto virtuvinių baldų mada. Juk norima išsirinkti savo namams tai, kas gražiausia, geriausia, naujoviškiausia ir moderniausia.

Kadangi dažniausiai virtuvinių baldų pasirinkimas, jų dizainas bei spalviškumas yra moteriškas reikalas, tai dailiosios lyties atstovės į joms tekusią šią malonią užduotį ir žvelgia tarsi į naujo aprėdo ar papuošalo pirkimą. Jei bandytumėm virtuvinius baldus palyginti su nauja suknele, vieno ir kito pirkinio paieškas, tuomet rezultatas turėtų būti visiškai skirtingas. Jei virtuvė turi būti puošni, patraukli, žavinti kaip naujas rūbas, tuomet moterys klysta, jį lygindamos su baldais. Juk egzistuoja vienas pagrindinis skirtumas: suknelė bus madinga ir ja puoštis norėsis vos kelis kartus, t.y. labai trumpą laiką, o štai virtuviniai baldai šioje namų erdvėje puikuosis ne vienerius metus. Taigi, ar įmanoma „pataikyti“ į madą, kuri taip greitai kinta? Su suknele – žinoma realu, tai ir yra pats pagrindinis mados akcentas. Tačiau kuriant savus namus tikrai nereikėtų paisyti to, kas tuo metu yra itin madinga, kitaip sakant, „ant bangos“, nes tokios mados ateis ir praeis, o virtuviniai baldai turės namus puošti, būti patogiais, patraukliais, išvaizdžiais ilgą laiką. Tuomet reikėtų detaliau atsižvelgti į naujoviškas baldų furnitūros, apdailos medžiagas, rankenėles, bei visa tai, kas suteikia kuo daugiau patogumo darbuojantis maisto gaminimo zonoje. Svarbiausia mada (kitaip sakant – interjero dekoravimo taisyklė) yra ta, kad virtuviniai baldai privalo derėti prie supančio interjero, visos bendros aplinkos, būti stilingi ir funkcionalūs, kuo patogesni maistą gaminantiems asmenims. Nuo to, kaip jie derės bendroje aplinkoje pagal spalvą, stilių, medžiagas, priklauso ilgą laiką išliksiantis žavingas visos virtuvės vaizdas, traukos joje maloniai leisti laiką, bendrauti, smaguriauti ir t.t. lygmuo. O juk tai, kas konkrečiu metu vilioja, žavi, tas ir yra madinga!..

Taigi, jei daugelį metų tokia virtuvė bus pagrindine šeimos susibūrimų ar draugų apsilankymų vieta, vadinasi, joje kažkada, prieš kelis metus, įkurdinti nauji virtuviniai baldai buvo pasirinkti tinkamai. Ir madinga visuomet yra tai, kas tinkamiausia konkrečiai aplinkai, tam tikrai žmonių grupei, t.y. šeimai ar porai, nes ir poreikiai juk visiems yra individualūs.