Lietuviški baldai vertinami ne tik Lietuvoje

2015 / 12 / 07

lietuviski baldaiRodikliai, jog didžioji dalis lietuviškų baldų yra išvežama į užsienio šalis, yra reiškiantys mūsų šalyje gaminamos produkcijos pripažinimą tarp užsieniečių. Lietuvoje pagaminti lietuviški baldai keliauja į Švediją, Vokietiją, Angliją, Norvegiją, Daniją ir kt. šalis. Požymiai, jog šiose šalyse yra vertinami mūsų šalies produktai, turėtų būti labai reikšmingi ir lietuviams, kurie stovi ant baldų pasirinkimo bei pirkimo slenksčio. Kodėl verta rinktis lietuviškus baldus, o ne gamintus kažkur užsienio šalyse?

Pirmiausia todėl, kad lietuviški baldai pasižymi nepriekaištinga, aukšta kokybe, stiliumi, ilgaamžiškumu bei funkcionalumu. Nuo senų senovės lietuviai garsėjo gebėjimu puikiai apdirbti medį, iš jo gaminti įvairiausius baldus bei kitaip panaudoti šią medžiagą, taigi tokia patirtis, naudojama baldų gamyboje, yra labai vertinga. Mūsų baldų gamybos įmonėse dirba daug kvalifikuotų darbuotojų, į gamybos procesą įdiegiamos naujos ir modernios technologijos, o visa tai suteikia produktui ne tik gerą išvaizdą, bet ir funkcionalumą, kas labai svarbu baldams. Kad tokie produktai pranoktų užsienietiškus, į kūrybinį procesą pajungiamas dizainerių ir kūrėjų arsenalas, pasitelkiami jauni specialistai, kurie turtingi neatrastomis idėjomis. Lietuviški baldai biurui, svetainei, virtuvei ar vaikų kambariui, pagaminti pagal individualius užsakymus, neprilygs jokiems užsienio gamyklose gamintiems baldams nei kūrybiškumu, nei dizainu, o svarbiausia- nebus tokie kokybiški. Lietuviai dar geba negaminti tik „vaizdo“, t.y. ant lietuviško stalo nebaisu pastatyti vazelę su gėlėmis, ne taip kaip ant kitokio užsienietiško, kuris bijo net nuo gėlės nukrintančio rasos lašo, nes iš karto jo paviršiuje atsiranda defektas. Tai – vienas iš kasdieniškų pavyzdžių, tačiau labai daug jų galima atrasti kiekvienuose namuose, kur tik trumpam „užsuka“ svečiose šalyse pagaminti baldai.

Be to, pirkdami tai, kas pagaminta mūsų šalyje, prisidėsime prie jos ekonomikos augimo, verslo skatinimo. Jeigu kiekvieną  kartą prekybos centre tarp kelių rūšių produktų būtų pasirinktas lietuviškas, o ne kitose šalyse gamintas, mūsų šalyje tikrai gyvenimas taptų šiek tiek kitoks. Tačiau tautiečiai greičiau linkę burnoti ant valdžios, įstatymų, darbdavių, o kasdienybėje vartojamą produkciją perka kaimyninėje šalyje. Jei kiekvienas lietuvis keistų šią nuostatą ir naudotųsi šūkiu „pirk prekę lietuvišką“, galbūt netektų tiek koneveikti to, kas priklauso nuo mūsų pačių.