Kietųjų baldų gamyba. Kas yra KAS?

2015 / 12 / 07

baldu gamybaJei jau nusprendėte savo namams rinktis ne gamyklose masiškai gaminamus baldus, o individualiai tinkamus tik tai atitinkamai erdvei, teks daugiau pasidomėti baldų gamybos procese naudojamomis medžiagomis. Ekonomiškiausias variantas yra laminuota plokštė, tačiau jos briaunos neatsparios didelei drėgmei, tad tokios baldų gamybos medžiagos geriau nesirinkti vonios kambariui. Jei jūsų baldų gamyboje bus naudojama LMDP, tuomet pasidomėkite jos klase. Kad baldai nekenktų sveikatai, reikėtų rinktis saugiausius gaminius, priskirtus E-1 klasei (kurioje yra iki 10 mg formaldehido 100 g visiškai sausos medienos). Tai įrodo sertifikatai, kuriuos privalo pateikti baldų gamintojai. Ypač baldų medžiagų ir jų padengimo ekologiškumu reikėtų pasidomėti tuomet, kai rinksitės baldus vaikų kambariui. Mažiesiems rekomenduojama vengti baldų, kurie pagaminti iš medienos drožlių plokščių, nes juose gali būti viršytas lakiųjų organinių junginių ar formaldehido kiekis.

MEDŽIAGOS

 • Kietų baldų gamyboje naudojamos įvairios plokštės. Populiariausia iš jų – medžio drožlių plokštė (MDP). Plokštė laminatu gali būti dengiama dviem būdais :
  1. Plokštė užlydoma popieriumi, įmirkytu melamino dervoje (laminuota plokštė);
  2. Pirmiausia pagaminamas laminatas, kurio viršutiniame sluoksnyje – dekoratyvinis, padengtas permatoma plėvelė, suteikiančia paviršiui stiprumo. Vėliau laminatas užklijuojamas ant plokštės ir tokiu būdu gaunama MDP dengta aukšto slėgio laminatu (HPL arba CPL). Ji yra daug stipresnė nei laminuota ir yra naudojama stalviršiams.
 • Medžio masyvas

Iš gryno medžio pagaminti baldai yra žymiai brangesni. Kad mediniai baldai būtų tinkami ilgam naudojimai, jie turi būtų atitinkamai apdirbti, medis paruoštas atsparumui ir pan. Tokie baldai yra ekologiški, nes jų impregnavimui naudojami žmonėms ir aplinkai nekenksmingi impregnantai.

 • Faneruotė arba medžio lukštas. Šios medžiagos gamybos procese medžio nuopjovos bei drožlės apjungiamos ir klijuojamos ant medžio dulkių (MDF) arba medžio drožlių (LMDP) plokštės. LMDP bijo drėgmės, tad iš tokios plokštės pagamintų baldų nereikėtų statyti drėgnesnėje patalpoje.
 • Medžio dulkių plokštės, kurios paviršius padengiamas blizgiais ar matiniais dažais (dėl didelio tankio pasižymi itin geru atsparumu drėgmei).

BALDŲ FURNITŪRA

Rankenėlės, lankstai, amortizatoriai, stalčių bėgeliai, įvairūs pakėlimo mechanizmai, spintelių priedai: džiovyklė, „cargo“ krepšiai ir kt.

STALVIRŠIAI

 • Dažyti medžio dulkių;
 • Aukšto slėgio laminatu dengti medžio drožlių (mėgiamiausi tarp užsisakančių gaminamus baldus dėl prieinamos kainos ir kokybės santykio);
 • Dirbtinio akmens;
 • Granito arba marmuro;
 • Medžio masyvo.