6 virtuvės dekoravimo taisyklės

2015 / 08 / 10

 

virtuves dekoravimo taisykles

  1. Virtuvėje ypač aktualus yra apšvietimas. Tad čia nereikėtų kabinti šviestuvo prie pat lubų, kuris daugiau jas apšvies (kas visiškai nėra būtina), o ne pačią erdvę ir, kas svarbiausia, nesuteiks daugiau apšvietimo toms zonoms, kuriose labiausiai reikalinga – maisto gaminimo, valgymo. Geriau jose įrengti kuo daugiau vietinio apšvietimo šaltinių.
  2. Rodos, niekas negali nustatyti taisyklių, kaip įsirengti savo kambarį, nes tik Jūs žinote, kaip ir kas Jums yra patogiausia. Tačiau virtuvėje egzistuoja viena šios erdvės kūrimo taisyklė, pagal kurią virtuvė turėtų būti išdėstyta trikampio principu: šaldytuvas, plautuvė ir viryklė. Galite, žinoma, jos ir nepaisyti, tačiau šių elementų išdėstymas daug labiau palengvina maisto gaminimo procesą. Pabandykit ir įvertinsit!
  3. Netaupykite rinkdamiesi virtuvės baldų furnitūros detales! Pigūs ir nepatvarūs stalčių bėgeliai, durelių vyriai ar rankenėlės greitai apsitrina, atrodo neišvaizdžiai, be to – po neilgo naudojimo lūžta ir tuomet juos tenka keisti naujais.
  4. Rengiant virtuvę, planuojant jos interjerą nereikėtų griebtis pagrindinių to meto mados akcentų. Juk virtuvė tokia bus ne vienerius metus, ji namiškiams tarnaus pergyvendama net kelis sekančius mados sezonus, tačiau greitai gali tapti kaip atgyvenusi. Dėl ilgaamžiškumo ir ilgą laikotarpį patrauklios išvaizdos verta rinktis tokias medžiagas, kurios nors ir daugiau kainuoja, tačiau bus ilgai tarsi naujos – tai natūralus akmuo, medis. Taigi geriausia rinktis tai, kas vertinama nuolat, kas patinka jūsų šeimos nariams ir kas būtų patrauklu daugelį metų.
  5. Virtuvėje labai svarbi laisva erdvė, ypač jei gyvenate bute ir ji yra visiškai nedidelė. Kadangi čia nuolat mėgsta arba tiesiog yra priversti būti ne vienas žmogus, o keli, tad ten tuo metu gaminančiam maistą gali visiškai nebelikti vietos. Todėl nereikėtų virtuvėje apsistatyti baldais – geriau rinkitės kuo daugiau kabinamų spintelių. Šeimininkės mėgsta lentynose prisidėti labai retai naudojamų indelių, kurie greit tampa dulkių surinkėjais, o naudos neteikia, tik netvarkingumo įvaizdį. Tad akivaizdžiai vertėtų palikti tik tai, kas būtiniausia.
  6. Erdvei mažoje virtuvėje vizualiai praplėsti naudokite spalvas: virtuviniai baldai su blizgiu paviršiumi geriau atspindi šviesą, o neutralios sienų, baldų spalvos tarsi didina jos plotą. Nes klaidinga rinktis tamsias spalvas – jos dar labiau viską užgožia ir vizualiai sumažina erdvę.